سایت ارائه مطالب علمی و تحقیقات دانشجویی

بزرگترین مرکز ارائه مطالب علمی و تحقیقات دانشجویی و پاورپوینت های آموزشی

پاورپوینت الگوی مک مستر و فرض های بنیادی و الگوی چند مختصاتی و الگوی بیورز

پاورپوینت الگوی مک مستر و فرض های بنیادی و الگوی چند مختصاتی و الگوی بیورز

پاورپوینت-الگوی-مک-مستر-و-فرض-های-بنیادی-و-الگوی-چند-مختصاتی-و-الگوی-بیورز

پاورپوینت الگوی مک مستر و فرض های بنیادی و الگوی چند مختصاتی و الگوی بیورز
قسمتی از متن:
یک از وظایف مهم مشاوران و درمانگران خانواده، ارزیابی خانواده هایی است که برای مشاوره و درمان به آنها مراجعه کرده اند. بدون ارزیابی خانواده ها، تشخیص، سبب شناسی و درمان امکان پذیر نخواهد بود.

ارزیابی، یک اصطلاح عمومی و دربرگیرنده ی همه ی روش های قضاوت و داوری در مورد عملکرد، درجه بندی میزان پیشرفت یا مشکلاتی است که فرد ( یا خانواده ) تجربه می کند (برودفوت و همکاران، 1990؛دلاور و زهراکار،1387).
روی هم رفته در مشاوره، ارزیابی یک فرآیند جاری و درحال پیشرفت برای ارزشیابی، تدوین فرضیه ها، مورد توجه قرار دادن مسایل و موضوعات درمانی، طرح ریزی مداخلات، مشاهده ی اثرات و پیامدها، و استفاده از بازخورد اصلاحی برای ارزیابی مجدد شرایط و اصلاح مداخلات آینده بر اساس آن می باشد. (اسنیدر و همکاران، 1995).  
.
.
.
.
.
.
الگوی مک مستر
ساخت الگوی مک مستر در مورد ارزیابی کارکرد خانواده، اساساً از اواخر دهه ی 1950 در دانشگاه مک مستر واقع در هامیلتون اونتاریا در کشور کانادا آغاز گردید. در این الگو که بر اساس رویکرد سیستمی می باشد، ساختار، چگونگی سازماندهی و الگوهای تبادلی خانواده مورد بررسی قرار می گیرد. این الگو، الگوی تکامل یافته ی الگوی طرح طبقات خانواده است که در سال 1962 انتشار یافته است. الگوی مک مستر توسط اپستین، بیشاب و لوین در سال 1978 در بخش روان پزشکی دانشگاه مک مستر ارایه گردید. ارزیابی خانواده در این الگو مبتنی بر سبک مشکل محور است و بر عملکرد کنونی خانواده و نه مرحله ی رشد کنونی و یا مراحل رشد آن در گذشته، تأکید می کند
 (زهراکار، 1384).  

دانلود فایل

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *